On-line poradna - prodej nemovitostí v Chorvastku a Itálii

Zeptejte se nás!

jadran.nevite_lokalitu

Nenašli jste v naší nabídce nemovitost, která by plně vyhovovala vašim požadavkům? Vyhledáme pro vás nemovitost na přání!

* povinný údaj


Kategorie

Poslední dotazy

Pronájem nemovitostí v Chorvatsku

03.12.2013, Petr Dvořák

Na co dát pozor v případě zájmu chorvatskou nemovitost pronajímat? Bližší informace o ekonomice a získání licence k pronájmu...

Sezóna v Chorvatsku trvá obvykle v průměru 15 týdnů. Toto období může být prodlouženo jinými pobídkami než je koupání v moři (cykloturistika, rybaření, potápění, jachting, atd.). Průměrná cena za apartmán pro 4 osoby (dvouložnicový apartmán) v sezóně (25.6.-25.9.) se pohybuje v rozmezí 90-110 Euro/ noc. Za apartmán pro 2 osoby se během sezóny běžně účtuje částka 70-90 Euro/ noc v závislosti na vybavení apartmánu, vzdálenosti od moře a žádanosti lokality. Majitelé pronajímaných nemovitostí platí pouze fixní roční daň z pronájmu za lůžko. Ta činí 300 Kun/lůžko/rok. Tato fixní daň nahrazuje daň z příjmu. Další poplatek zhruba 300 Kun/ lůžko/ rok se platí regionálnímu úřadu pro turismus. Platí se jen tyto poplatky. Pronajímatel se musí přihlásit k platbě DPH pokud jeho tržby dosáhnou výše 30.000 Euro. Další náklady tvoří energie, voda, vývoz odpadu, apod. Cena elektřiny se pohybuje kolem 1,04 Kun/1kW , voda 10 - 15 Kun/m3 a odvoz odpadu zhruba 600-1000 Kun/rok v závislosti na lokalitě.

Pronájem může vykonávat jako fyzická osoba tak i obchodní společnost s ručením omezeným (d.o.o.). Jednodušší je forma FO (fyzická osoba) jak po stránce založení, tak po stránce administrativní. K formě FO Vám stačí vyřídit následující:

a) Licence – povolení k pronajímání Vaší nemovitosti
b) Kategorizace objektu – udělení počtu hvězdiček dle vybavenosti objektu

Vyřízení obou dokumentů trvá zhruba 1 měsíc. V případě zájmu zajistíme za poplatek 500 Euro plus cestovní náklady. Dále je tu možnost, že nemovitost přenecháte agentuře, která bude zajišťovat veškerý provoz pronájmu Vaší nemovitosti. Ukázka nabídky managementu nemovitosti ke stažení „zde“. O ceně za jednotlivé služby lze většinou jednat. Servis v případě přání zajistíme. Pokud občané EU pronajímají jako fyzická osoba, mohou žádat o licenci maximálně pro 8 pokojů a 16 lůžek. V případě pronájmu přes obchodní společnost je to bez omezení. Pokud se jedná o obyvatele s trvalým bydlištěm mimo státy EU, pak pro účel pronájmu nemovitostí v Chorvatsku je založení obchodní společnosti nutností.

Daně a poplatky při koupi chorvatské nemovitosti

03.12.2013, Jaroslav Klus

Jaké poplatky musím zaplatit při koupi chorvatské nemovitosti?

Při koupi nemovitosti v Chorvatsku se platí následující poplatky:

  • provize agentuře (obvykle ve výši 3% z kupní ceny)
  • poplatky za právní a notářské služby 1% z kupní ceny nemovitosti
  • daň z převodu nemovitosti ve výši 4% z kupní ceny nemovitosti

Pozn.: V případě, že nemovitost kupujete od obchodní společnosti, daň z převodu nemovitosti neplatíte.

Založení obchodní společnosti z důvodu koupě nemovitosti v Chorvatsku

13.06.2014, Jolana Fojtová

Je nutné z důvodu koupě nemovitosti v Chorvatsku zakládat obchodní společnost?

Odpověď na tuto otázku zní jednoznačně ne. V Chorvatsku byl dne 1.2.2009 schválen dodatek zákona, který občanům EU umožňuje koupit chorvatskou nemovitost (neplatí pro zemědělskou půdu, lesy a půdu v chráněných krajinných oblastech) do soukromého vlastnictví bez nutnosti zakládat právnickou osobu, jak tomu bylo v minulosti.

Povolení pro dlouhodobý pobyt v Chorvatsku

04.12.2013, Petr Šedivý

Potřebuji povolení pro dlouhodobý pobyt v Chorvatsku?

Pokud se rozhodnete pobýt v Chorvatsku déle než 90 dní, pak si musíte přes Velvyslanectví Chorvatské republiky v Praze vyřídit žádost o "První dočasný pobyt" na dobu 1 rok. Poté se povolení prodlužuje v Chorvatsku na příslušné pobočce chorvatské policie.

Měsíční náklady na byt v Chorvatsku

04.12.2013, Jana Hronová

Jaké jsou průměrné měsíční náklady na byt v Chorvatsku?

Při odhadu měsíčních nákladů na provoz nemovitosti je nutné vycházet z počtu osob užívající danou nemovitost a jejich obyklé spotřebě. Proto uvádíme jednotkové ceny, které by měly být dostačující k zodpovězení tohoto dotazu.

  • cena elektřiny se pohybuje kolem 1,04 Kun/ 1kW
  • voda 10 - 15 Kun/ m3
  • odvoz odpadu zhruba 600-1000 Kun/ rok v závislosti na lokalitě
  • fond oprav (týká se pouze apartmánů) - ze zákona povinný (úklid společných prostor, opravy společných prostor, elektřina za osvětlení společných prostor, apod.) 2-3 Kuny/ m2/ měsíc

 

Celkové náklady na koupi nemovitosti v Chorvatsku

04.12.2013, Tomáš Kobza

Jaké jsou celkové náklady na koupi nemovitosti v Chorvatsku?

Zde uvádíme příklad kalkulace konečné sumy, kterou zaplatíte při koupi nemovitosti v Chorvatsku. Vycházíme z příkladu apartmánu za cenu 100.000 Euro.

Kupní cena nemovitosti 100.000 Euro
* Naše provize 3% 3.000 Euro
** Daň z převodu nemovitosti 4% 4.000 Euro
Právní a notářské služby 1% 1.000 Euro
CELKEM 108.000 Euro

* u nemovitostí nad 1 mil. Euro si účtujeme provizi 2%
** v případě, že nemovitost vlastní obchodní společnost, daň z převodu nemovitosti neplatíte

Založení chorvatské obchodní společnosti d.o.o. (s ručením omezeným)

04.12.2013, Petra Štanclová

Jaké jsou náklady na založení chorvatské obchodní společnosti d.o.o. (s ručením omezeným)?

Po únoru 2009 již není nutné z důvodu koupě chorvatské nemovitosti zakládat obchodní společnost v Chorvatsku. Nicméně uvádíme náklady na její založení (v případě zájmu Vám společnost založíme): Základní kapitál: 3000 Euro Notářské poplatky: 1200 Euro Naše provize za vyřízení: 500 Euro CELKEM: 4.700 Euro.

Správa nemovitostí v Chorvatsku (management nemovitostí)

04.12.2013, Klára Tomečková

Co vše nabízí a kolik stojí správa a údržba nemovitosti v Chorvatsku?

Správa a údržba nemovitosti je důležitou službou pro majitele pobývající větší část roku mimo Chorvatsko. Nezbytnou se stává v případě, kdy si koupíte nemovitost k pronájmu a potřebujete někoho, kdo se Vám postará o ubytování klientů, úklid, praní povlečení, pravidelnou kontrolu stavu nemovitosti, marketing, řešení náhlých problémů (porucha klimatizace, spotřebičů, ucpání odpadu), apod. Pro představu nabídky služeb a cen managementu nemovitosti v oblasti Dalmácie si můžete stáhnout "soubor zde".

Překladatelské služby v Chorvatsku

04.12.2013, Zdeněk Kolář

Kolik stojí překladatelské služby v Chorvatsku?

Cena za překladatelské služby v Chorvatsku se pohybuje kolem 25 Euro za hodinu plus cestovné.

Pitná a užitková voda na ostrovech

06.01.2014, Petr Dočkal

Jak je to s pitnou a užitkovou vodou na ostrovech?

Pokud se nemovitost nachází poblíž větších turistických center nebo měst, pak bude s největší pravděpodobností připojena ke komunálnímu vodovodu. Pokud ne, pak budete mít minimálně velkou šanci se během blízké budoucnosti připojit (je dobré zjistit, zda není v plánu vést vodovod poblíž Vaší nemovitosti). U nemovitostí, kde je připojení k obecnímu vodovodu otázkou delšího času se instalují vodní zásobníky. Ty mají dvě části - jedna slouží pro dešťovou (užitkovou) a druhá pro pitnou vodu. Pitná voda je doplňována specializovanou firmou. Ta si za pitnou vodu včetně dopravy účtuje kolem 400 Kun/ 10 m3.

Daň z příjmu při prodeji chorvatské nemovitosti

13.06.2014, Jakub Hrdlička

Musím zaplatit daň z příjmu při prodeji chorvatské nemovitosti a v jaké výši?

Při prodeji chorvatské nemovitosti, který se uskuteční do 3 let od její koupě musíte zaplatit 25% nebo 35% z rozdílu kupní a prodejní ceny. Pokud nemovitost prodáte po 3 letech od její koupě, pak se Vás daň z příjmu netýká.


Copyright © 2013 - 2018 Jadran Reality, s.r.o., Powered by Digitální agentura DIGISHOCK